Django Search

 All sites

 Articles about Django   add news
  All english brazilian chinese thai czech deutsch spanish italian french israeli japanese korean polish russian turkish
   RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed


1
Na začátek si neodpustím terminologickou poznámku: autentizace (někdy psáno též jako autentikace, případně autentifikace) je proces ověření identity uživatele. Pomocí ní tedy zjistíme, že u počítač pravděpodobně sedí Alice a ne třeba Bob, protože je aktuální návštěvník přihlášen pomocí Aliciných uživatelských údajů. Autorizace se oproti tomu stará o kontrolu oprávnění, tedy aby přístup měli jenom ti uživatelé, kterým jsme ho povolili.
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
Práce s formulářem by měla být pro uživatele co nejpříjemnější. Doporučuje se proto nepřehánět stylování prvků formuláře, aby to nevedlo ke zmatení. Ideální je ponechat výchozí styl systému. Také by se uživateli při špatně zadaném vstupu mělo zobrazit, kde přesně udělal chybu a jak ji má napravit. V takovém případě nesmí dojít k vymazání zadaných hodnot z formuláře.
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
Pod pojmem prezentace dat si můžeme představit spojení pohledu a šablony, při kterém zpracováváme data a zobrazujeme je ve vhodné formě uživatelům. Nejprve si ukážeme několik důležitých vlastností šablonovacího systému.
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
V předchozích dvou dílech jsme si definovali několik datových modelů. Budeme chtít, aby fiktivní zaměstnanci videopůjčovny mohli záznamy v těchto modelech spravovat bez naší asistence. Začneme aktivováním administrátorské aplikace v projektu a správným nastavením URL.
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
Naše databáze by měla obsahovat z minula několik záznamů, které si odtamtud zkusíme získat. To se dělá pomocí kolekce objektů QuerySet. Výstupem této třídy je instance objektu, která se chová podobně jako seznam. Metody výběru dat se volají přes atribut objects a dají se kombinovat. K nejpoužívaněj­ším patří:..
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
Místo mod_python teď pár webů od ClickLab běží na mod_wsgi. Údajně je to trochu rychlejší, ale potřeboval jsem to hlavně kvůli tomu, že WSGI umožňuje omezit přístup k některým URL pomocí uživatelského jména a hesla, které se zkontroluje v rámci Django aplikace. Samotné soubory se pak odešlou přes Apache díky mod_xsendfile. A už to maká. Ovšem těch příkazů, zkratek, souborů a názvosloví! Tfuj!
http://www.clicklab.cz/blog/108 ...
added by Alrond
V adresáři projektu, který jsme si minule založili, se nalézá soubor settings.py. Nejedná se o konfigurační soubor v klasickém slova smyslu, je to normální pythonový skript obsahující konstanty s nastavením. A na ty se teď podíváme. Stačí si soubor otevřít v libovolném textovém editoru.
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
Pokud jste vytvářeli někdy nějakou větší webovou aplikaci, určitě jste se dostali do situace, kdy se programování stávalo monotónním, například protože se v projektu opakoval nějaký základní kód. Tento problém řeší frameworky, což jsou knihovny usnadňující práci s často používanými funkcemi. Django patří ke komplexnějším webovým frameworkům a podporuje moderní webové technologie, o kterých bude v příštích dílech řeč.
http://zdrojak.root.cz/clanky/djang ...
added by Alrond
Jeden můj známý v jakési internetové konferenci kdysi popisoval sen, že byl že byl kus kódu v assembleru a kopíroval řetězec. Z nějakého důvodu skončil v nekonečném cyklu. Nejděsivější ale bylo, že procesor měl zakázána přerušení, takže nebylo nic, co by jeho trápení ukončilo.
http://www.abclinuxu.cz/blog/paskma ...
added by Alrond
Ella je nový content management system, který vzniká ve společnosti NetCentrum. Je to nástroj určený vývojářům web aplikací, který by měl velmi usnadnit tvorbu stránek založených na publikování obsahu. Záměrně uvádím "obsah" a nikoliv články či text - Ella není systém, který je zaměřen (nedejbože omezen) na práci s textem, místo toho přistupuje ke všem objektům stejně a nijak tak vývojáře nesvazuje.
http://www.stdout.cz/projekty/2008/ ...
added by Alrond
1

 RSS channel


cz-RSS feed

cz

 Add news, article or blog


Add news, article or blogAdd to my favorites    Recommend this site to a friend    Sites on django search engine Included sites    Add a site for django search engine Add a site for django search engine    RSS feed RSS feed of all articles

digg  delicious  YahooMyWeb  BlinkList  blogmarks  De.lirio.us  feedmelinks  Furl  LinkaGoGo  Ma.gnolia  Reddit  Shadows  Simpy  Spurl  TailRank  NewsVine

Powered by Django.
Made by Alrond. Powered by Django and Google Custom Search Engine.
Django is a registered trademark of Lawrence Journal-World
Google is a trademark of Google Inc.