Django Search

 All sites

 Articles about Django   add news
  All english brazilian chinese thai czech deutsch spanish italian french israeli japanese korean polish russian turkish
   RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed  RSS feed


1 ... 26
Poniższy opis pokazuje jak łatwo można połączyć Django z prostą aplikacją FlexNotes. Wystarczy kilkanaście minut aby cieszyć się możliwością pracy z Flexem i Django.
http://sizeof.eu/blog/2010/01/07/pr ...
added by Alrond
Domyślna konfiguracja SQLite każe mu synchronizować plik bazy po każdej operacji. W środowiskach testowych nie musimy się martwić o spójność danych w wypadku awarii, poniżej zamieszczam więc backend pozbawiony zbędnego narzutu:..
http://room-303.com/blog/2010/01/22 ...
added by Alrond
Django-SocialAuth to aplikacja umożliwiająca logowanie do serwisu używających danych z Facebook-a, Twitter-a, Yahoo, Gmail-a czy Openid, działa znakomicie z Django auth. Tutaj znajdziemy demo a tutaj kod aplikacji. Używanie Django-SocialAuth jest bardzo proste. Aplikacja jest udostępniana na licencji AAS.
http://djangoblog.pl/django-sociala ...
added by Alrond
Dotąd w zasadzie nie zastanawiałem się nad sposobem konfiguracji Apache'a w Django, stosowałem po prostu przepis z dokumentacji. Że zastanowić się warto, uświadomił mi kolega Jakub. Zwrócił mi on uwagę, że roboty wyszukujące spodziewają się często znaleźć plik favicon.ico w głównym katalogu czyli DocumentRoot witryny.
http://www.jedryka.com/content/konf ...
added by Alrond
Do wyświetlania najnowszych statusów z Twittera użyjemy API, korzystając z biblioteki python-twitter. Instrukcję oraz pliki znajdziemy na google code. Aby wszystko działało musimy sprecyzować gdzie Django ma szukać naszego pliku koordynującego cały proces. Do pliku settings.py dodajemy:..
http://djangoblog.pl/pobieranie-sta ...
added by Alrond
Django (Python) jest używane rzadziej od PHP, najczęstszym tego powodem jest problem z hostingiem. Przynajmniej tak niektórzy myślą, ja problemu nie zauważam. Nasz projekt możemy hostować gdziekolwiek gdzie mamy Pythona i któreś z wymienionych modułów:..
http://djangoblog.pl/hosting-dla-dj ...
added by Alrond
Aby zainstalować Django na Windowsie możemy zrobić to tradycyjnie, możemy też to zrobić szybciej, w tym pomoże nam Instant Django. Paczka zawiera:..
http://djangoblog.pl/instalacja-dja ...
added by Alrond
Django Auth jest bardzo dobre, ale nie posiada np. funkcji wysyłania maili aktywacyjnych. Wejdźmy więc na stronę django-registration, aplikacji która dodaje to czego nie mamy w standardzie. Dokumentację możemy znaleźć tutaj.
http://djangoblog.pl/django-registr ...
added by Alrond
Wiele programistów tym początkującym zawsze mówi: dokumentacja, google, KOD. No właśnie….Kod. Najłatwiej jest się uczyć z kodu, widzimy praktyczne zastosowania funkcji itp. rzeczy których możemy nie znaleźć w dokumentacji.
http://djangoblog.pl/przykladowa-ap ...
added by Alrond
Django Snippets czyli kawałki użytecznego kodu które można wykorzystać w swoim projekcie, jakieś funkcje, (tutaj) wbrew pozorom nie koniecznie w Pythonie. Możemy tu znaleźć snippety w JavaScripcie, HTML-u (Templaty dla Django itp.), SQL-u oraz Pythonie. Teraz powinno powstać nowe pojęcie w stylu DRO (Don’t Repeat Others). Szczerze mówiąc strona jest trochę mało przejrzysta (mam na myśli listy jak ta ale już np. tutaj jest ok). Nie będę wypisywał tutaj fajnych snippetów bo dla każdego projektu wykorzystamy inne, oczywiste.
http://djangoblog.pl/django-snippet ...
added by Alrond
1 ... 26

 RSS channel


pl-RSS feed

pl

 Add news, article or blog


Add news, article or blogAdd to my favorites    Recommend this site to a friend    Sites on django search engine Included sites    Add a site for django search engine Add a site for django search engine    RSS feed RSS feed of all articles

digg  delicious  YahooMyWeb  BlinkList  blogmarks  De.lirio.us  feedmelinks  Furl  LinkaGoGo  Ma.gnolia  Reddit  Shadows  Simpy  Spurl  TailRank  NewsVine

Powered by Django.
Made by Alrond. Powered by Django and Google Custom Search Engine.
Django is a registered trademark of Lawrence Journal-World
Google is a trademark of Google Inc.